Aldebaran bulletin

Týdeník věnovaný aktualitám a novinkám z fyziky a astronomie.
Vydavatel: AGA & Štefánikova hvězdárna v Praze
Číslo 52 (vyšlo 29. prosince, ročník 1 (2003)
© Copyright Aldebaran Group for Astrophysics
Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno.
ISSN: 1214-1674,
Email: bulletin@aldebaran.cz

Hledej

Ohlédnutí za rokem 2003

Petr Kulhánek

Milí čtenářové,

po celý rok 2003 jste si mohli každé pondělí přečíst ALDEBARAN BULLETIN věnovaný jedné novince z fyziky. Rozhodnutí o vydávání elektronického bulletinu byl svým způsobem krok do neznáma, ale věřím, že správným směrem. Hlavním cílem bylo informovat stručně a nenáročnou formou o všem zajímavém. Koho tématika zaujme, může využít odkazy na původní práce v závěru každého bulletinu. Spektrum výběru článků je vždy silně ovlivněno autory. Kdyby psal bulletin někdo jiný, byl by o něčem jiném. Tento výběrový efekt nelze zcela potlačit a asi je to tak dobře.

Chtěl bych poděkovat všem svým spolupracovníkům, kteří se na tvorbě bulletinu podíleli. Šlo o práci navíc, kterou dělali ve svém volném čase, bez jakékoli odměny. Málokdo si uvědomuje, kolik je za každým číslem práce. Jedinou odměnou jsou reakce od Vás, od čtenářů. Děkuji za všechny došlé ohlasy, každá pochvala je motivací pro další práci, každá konstruktivní kritika je důvodem k zamyšlení, co můžeme zlepšit. Trochu mě překvapilo, že ohlasy přicházely z celé ČR, ale minimálně z vlastního pracoviště. Inu i takový je život.

Co dál? Z kraje příštího roku se pokusíme o knižní vydání Bulletinu 2003. A určitě budeme vycházet dál a věřím, že každé pondělí Vám přineseme nějakou zajímavou informaci z posledních let a radost při čtení. Pokusíme se trochu rozšířit dosavadní spektrum informací (astronomie, fyzika plazmatu, technologie, kvantová teorie) i na další obory. Stejně jako v letošním roce budou nepravidelně vycházet odlehčující čísla s zeměpisnými nebo přírodovědnými náměty a přehledové číslo o Nobelových cenách.

Na závěr bych chtěl Vám všem, jak čtenářům, tak svým kolegům, popřát úspěšný rok 2004. Aby se vydařil ještě lépe než ten letošní. Aby byl plný úspěchů ve Vaší práci a množství proher bylo minimální.

PF 2004

Valid HTML 5 Valid CSS!

Aldebaran Homepage