Brutus 2005

Extreme Orienteering

Pozlovice
7. - 8. 5. 2005

Vozítko na fotografii nemá nic společného se závodem, projelo kolem nás v sobotu dopoledne v Luhačovicích, při prezentaci ve firmě Vavris. Posádka přitom rozdávala letáčky na slavnostní zahájení lázeňské sezóny.

[ Průběh závodu ] [ Vítězové ] [ Statistika ] [ Odkazy ]

Průběh závodu:

Závod byl koncipován jako skorelauf se 36 kontrolami rozmístěnými v okolí Pozlovic a Luhačovic. V sobotu byl hromadný start ve 12:00, časový limit 5 hodin, v neděli se startovalo již v 9:00 a limit byl 4 hodiny. Mapy, Luhačovické Kotáry, 1:20 000 formátu ještě o něco větším než A3, obdržela každá dvojice pro oba dny již ve startovní tašce, kontroly byly také známy již při prezentaci, závodníci si je museli zakreslit do svých map. Kontroly byly stejné pro obě etapy ale byly různě bodované a v každé etapě jinak, takže se vyplatilo běžet pokaždé různou trasou a navštěvovat každou etapu převážně jiné kontroly. Bodové hodnoty kontrol obdržela každá dvojice vždy půl hodiny před startem, natištěné na papírové průkazce. Takže se razilo klasicky kleštěmi. Všechno se oběhnout nedalo, snad jedině kdyby běžela nějaká dvojice z orienťácké reprezentace a ještě by musela být zrovna ve formě. Takže se vyplatilo málo bodované kontroly vynechávat a neztrácet jimi čas, na což jsme v sobotu přišli až tak ke konci závodu, spíše až v cíli. Počasí bylo spíše studené, což byla alespoň pro mě v sobotu výhoda, ve vedru se moc dobře dlouhé závody neběhají, v neděli to byla naopak nevýhoda, neboť před polednem začalo dost silně pršet. Běžel jsem sám, neboť má výkonná spoluběžkyně marathonkyně musela z jistých rodinných důvodů domů a nedělní etapy se neúčastnila a to byla příčina, proč mi chyběla ta správná morální podpora. Když mě déšť zastihl mezi kontrolami 16-18-20 na otevřeném poli, v kopci a druhá část pole byla tak bahnitá, že se po ní nedalo prakticky běžet, mírně jsem promrzl, doběhl jsem na nejbližší kontrolu a další jsem vzdal. Řekl jsem si že 800 bodů stačí a že to je hezké kulaté číslo. Stačilo na 10. místo z dvanácti (v sobotu jsme byli s 1060ti body na 5. místě, celkově 8. ale měli bychom být mimo pořadí). Jinak by trasa ještě pokračovala 24-23-22, což by bylo celkem zhruba 1100 bodů. V cíli jsem byl v neděli první. U jiných závodů by to bylo jistě žádoucí, u skorelaufu je to naopak nevýhoda, výjimkou by byl pouze případ, kdyby měl takový závodník oražené všechno :-). Pár minut za mnou doběhl Pavel Schröter, můj loňský Brutusový spoluběžec, který běžel single oba dny a nasbíral nejvíc bodů ze všech kategorií vůbec. Takže se stal absolutním vítězem závodu. Bohužel ale startoval v nevypsané kategorii jednotlivců.

Vítězové:

MIX Pavel Paloncý, Karolína Bendová, 2940 bodů,
MM Jan Štola, Jan Fátor, 2740 bodů,
DD Lucie Janatová, Jana Horká, 1900 bodů,
TUR Matěj Stránský, Jana Mannheimová, 1380 bodů.
Podrobné výsledky jsou zde.

Statistika:

E1, sobota E2, neděle Celkem Poznámka
délka bez převýšení 26,8 km 17,6 km 44,4 Jde samozřejmě o naše postupy, každý měj jiné, neboť šlo o skorelauf.
11:19 min/km
mapa 1:50 000 mapa E1 červeně, E2 modře, oba okruhy proti směru hodinových ručiček, zaznamenáno přístrojem GPS Magellan 315
mapa Geodézie mapa
graf převýšení podle času graf graf Grafy rychlostí jsou položený klouzavým průměrem, průměrovaly se vždy dva sousední intervaly a rychlost na nich se počítala podle definice rychlosti - délka součtu obou úseků/čas.
graf převýšení podle vzdálenosti graf graf
graf rychlosti podle času graf graf
graf rychlosti podle vzdálenosti graf graf
průměrná tepová frekvence 134/min 120/min Změřeno sporttesterem Polar S610.
spotřebovaná energie 3700 kcal 2105 kcal 5805 kcal
graf tepové frekvence graf graf

Odkazy:

[ Výsledky Brutus 2005 ] [ Fotky co nafotili pořadatelé ] [ GPS záznam závodu Brutus 2004 ] [ GPS záznam závodu Brutus 2003 ] [ Pozlovice ] [ Luhačovice ]

autor stránky: Martin Žáček 12.5.2005, stránka bya napsána v textovém editoru Microsoft Notepad verze 5.0