extreme orienteering

8.3. – 9. 3. 2003

sobota - 25,1 km, neděle - 23,2 km (kategorie MIX)

Místo: Vizovice, sokolovna, 49° 13' 20'' SŠ, 17° 50' 44'' VD, 290 m nad mořem

Díky tomu, že mi pořadatelé 6. ročníku závodu Brutus umožnili běžet s GPS a zaznamenat data, mohu je zde zpřístupnit všem zájemcům. Samozřejmě že jsem přístroj GPS před startem pečlivě zalepil a zapečetil, aby ho nebylo možné používat na trase. Běžel jsem s Terkou kategorii MIX. První etapu jsme běželi/šli v poměru 3/4:1/4, druhou etapu vydrželo Terky koleno(a) jen kousek za první kontrolu a pak jsme změnili kategorii "MIX" na "mimo soutěž" a já běžel s čipem oběhnout ostatní kontroly, Terka šla zkratkou do cíle. Ač jsem hnal co to dalo a spálil podle sporttesteru 2687 kilokalorií, byla v cíli dřív. Běželo se na mapách Shocart 1:50 000, ekvidistance 10 m, dokonce s barevnými turistickými cestami. Na orientaci to příliš nebylo, orientačně zajímavější byla nedělní etapa, kde se již místy mohl volit různý postup. V kategorii MIX vyhrál Vláďa + Magda Horovi, na druhém místě Marek Blahuta s Janou Haluzovou, kteří vyhráli asi o minutu sobotní etapu před Horovými. Až budou zveřejněné výsledky a mezičasy, možná sem dodám další výběr z výsledků.