PŘÍPRAVNÉ KURZY MATEMATIKY A FYZIKY

České vysoké učení technické v Praze
Fakulta elektrotechnická
Katedra fyziky

AKTUÁLNĚ: Vzhledem k zájmu bude kurz otevřen i ve večerních hodinách (v termínu od 6. 9. 2010 do 17. 9. 2010), kdy fyzika bude probíhat od 16.00 do 17.45 a matematika od 18.00 do 19.45. Již přihlášení účastníci kurzů byli o této možnosti informováni pomocí e-mailu a požádáni o případnou registraci na večerní kurz. Večerního termín bude samozřejmě otevřený i těm, kteří se teprve zaregistrují. Tato možnost bude nabídnuta pozdějším dotazem v e-mailu.

Katedra fyziky ČVUT FEL pro své budoucí studenty opět otevřela v rámci celoživotního vzdělávání před začátkem semestru kurzy matematiky a fyziky, zaměřené na opakování středoškolské látky. Navazuje tak na dobré zkušenosti z těchto kurzů, ve kterých je opakování středoškolské látky prováděno s ohledem na potřeby následné výuky přímo učiteli předmětů vyučovaných na FEL.

Pro koho jsou kurzy otevřeny: Výuka je koncipována s ohledem na potřeby studentů nastupujících do prvního ročníku ČVUT FEL, kurzy jsou však otevřeny pro všechny zájemce, například studenty ostatních fakult ČVUT.

Cíl kurzů: Zopakování středoškolské látky, na kterou budou přímo navazovat přednášky matematiky a fyziky na ČVUT FEL, a usnadnění studentům přechod ze střední školy na školu vysokou.

Místo konání: ČVUT FEL, Technická 2, Praha 6 - Dejvice.

Kdy budou kurzy probíhat: Od pondělí 6. 9. 2010 do pátku 17. 9. 2010,
blok matematiky: denně od 9.00 do 10.45 s přestávkou od 9.45 do 10.00
blok fyziky: denně od 11.00 do 12.45 s přestávkou od 11.45 do 12.00.

Kontaktní osoba: RNDr. Ilona Ali Bláhová, Ph.D., blahoilo@fel.cvut.cz, +420 22435 2324

Začátek kurzu: Sraz 6. 9. 2010 v 8.45 ve vestibulu FEL, budovy v ulici Technická 2, Dejvice. Účastníci samostatného kurzu fyziky se sejdou tamtéž o dvě hodiny později – v 10.45.

Doplňující informace: Studenti prvních ročníků ČVUT, kteří mají přiznané ubytování na koleji, budou mít možnost se zde v době konání kurzu již ubytovat.

Cena kurzů: matematika 1300,– Kč, fyzika 1300,– Kč, oba kurzy 2500,– Kč.

Číslo účtu pro provedení bezhotovostní platby:

Platbu můžete provést i na místě v hotovosti.

Doklad o provedení platby bude kontrolován na prvním semináři, dále bude sloužit jako doklad pro ubytování na koleji pro studenty, kterých se to týká.


SYLABY PŘÍPRAVNÝCH KURZŮ MATEMATIKY A FYZIKY

PŘÍPRAVNÝ KURZ MATEMATIKY

 • rovnice a nerovnice
 • elementární funkce a jejich vlastnosti
 • posloupnosti – limita posloupnosti
 • analytická geometrie
 • komplexní čísla
 • diferenciální a integrální počet

PŘÍPRAVNÝ KURZ FYZIKY

 • kinematika hmotného bodu
 • dynamika hmotného bodu
 • mechanika tuhého tělesa
 • kmitání a vlnění
 • termodynamika
 • gravitační pole
 • elektrické pole
 • magnetické pole

AUTOTEST

Pomůže vám s odpovědí na otázku, zda se máte kurzů zúčastnit.

autotest

Je-li Vám některý z typových příkladů nejasný, pak by Vám měl právě tento kurz být nápomocný ke zvládnutí požadavků kladených na fakultách technického směru (tedy i FEL) na znalosti ze středoškolské fyziky a matematiky.


PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Na kurz se registrujte pomocí přihlašovacího formuláře.

Do systému zadáte své jméno, příjmení, e-mail (přes který na konci potvrdíte registraci a na který Vám dojde souhrn registračních údajů), datum narození pro snadnou identifikaci a zvolíte, zda chcete kompletní kurz v rozsahu matematika a fyzika nebo jen dílčí kurzy.

V dalším kroku si zkontrolujete vyplněné údaje, vyplníte antispamovou ochranu a v případě, že jste s údaji spokojeni, dokončíte registraci. Poté by Vám měla na zadaný mail dojít potvrzující zpráva s odkazem, na který kliknete, čímž se registrace potvrdí. Zároveň se tak dostanete na stránku s přehledem o tom, jak vyplnit platební příkaz a kdy a kam se máte dostavit, který si pro jistotu vytiskněte, abyste měli informace vždy k dispozici.

Doporučujeme si tento list papíru vzít i s sebou na kurz pro případ řešení nečekaných nedorozumění. Vezměte si s sebou také vytištěný doklad o provedené platbě (není třeba jej mít ověřený bankou).

Těšíme se na Vás v pondělí 6. 9. 2010 a přejeme Vám, ať Vám kurz pomůže vplout do vysokoškolského života. Mnoho zdaru při studiích na naší fakultě Vám přeje tým katedry fyziky!


UŽITEČNÉ ODKAZY

Diskuze a dotazy: Diskutovat, ptát se na téma kurzů můžete jak ve vláknu fakultního fóra, tak na facebooku katedry fyziky.

Servery na katedře fyziky ČVUT FEL:
Další stránky týkající se startu studia na FEL: