Up Aldebaran » S matematikou a fyzikou na Temešváru

S matematikou a fyzikou na Temešváru – obrazová galerie

Katedra fyziky

beh_1
beh_2
videa

Katedra fyziky FEL ČVUT uspořádala pro studenty středních škol akci s názvem „S matematikou a s fyzikou na Temešváru“. Pro velký zájem studentů tato akce proběhla dokonce ve dvou bězích, první se konal koncem října, druhý začátkem listopadu. Během týdenního pobytu byly pro studenty připraveny přednášky z oblasti matematiky a fyziky, populárněvědecké přednášky, astronomická pozorování a experimentální bloky se zajímavými pokusy. Během volného času mohli studenti vypracovávat zadané úlohy, za které byli v případě správného řešení též odměněni.

Nevýhodou podzimního termínu akce bylo snad jen spíše chladnější počasí. Na studenty zapůsobily nejen zajímavý program a krásné okolí objektu, ale i kuchařské umění paní Kříhové. Obavy studentů, že je po týdenní domácí stravě autobus neuveze, se nakonec ukázaly liché. Nás, jako pořadatele, potěšili nadšení a šikovní studenti, kteří v anonymních dotaznících sdělovali, že „akce byla super“ a že „FEL ČVUT je velice zajímavé místo pro další vzdělávání“.

Soustředění „S matematikou a fyzikou na Temešváru“ je spolufinancováno z projektu Vyrovnávání příležitostí středoškolských studentů pro vstup na technické univerzity. Jeho registrační číslo je: CZ.2.17/3.1.00/36207. Tento projekt je součástí Operačního programu Praha – Adaptabilita (zkratka programu je OPPA). Dalším zdrojem podpory byl Dílčí úkol IRP 2014 – Opatření ke snížení propadovosti.

Společné foto, první turnus

Společné foto prvního turnusu 20. až 24. října 2014

Společné foto, první turnus

Společné foto druhého turnusu 3. až 7. listopadu 2014

OPPA

Evropský sociální fond
Praha a EU – Investujeme do vaší budoucnosti